HAKKIMIZDA


Türk Maadin Şirketi (A.Ş.) Mart 1918'te İstanbul'da 'Osmanlı-Alman Maadin Şirketi' unvanıyla kurulmuştur. Şirket adının 1919'da 'Osmanlı Maadin Şirketi'ne değiştirilmesini takiben Bursa İli Orhaneli'nde bulunan Dağardı İşletmesi'nde krom cevheri üretimine başlamış ve 30 yıl içerisinde 200.000 ton krom cevheri üretmiştir. Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşuyla birlikte 1923 yılında 'Türk Maadin Şirketi' adını alan firma, Türkiye'nin en önde gelen "yüksek tenörlü" krom konsantre cevheri üreticilerinden biridir.

Türk Maadin Şirketi, Eskişehir İli Mihalıççık İlçesi'ndeki Kavak Krom İşletmesi'nde 1930'dan, Muğla İli Fethiye İlçesi'ndeki Köyceğiz Krom İşletmesi'nde 1948'den, Denizli İli Beyağaç İlçesi'ndeki Tavas Krom İşletmesi'nde 1965'den bu yana, üretim faaliyetleri kesintisiz sürdürmektedir. Bunun yanında,  Ankara İli Balışeyh İlçesi'nde 1972 -1984 yılları arasında molibden de üretilmiştir.

Son yıllarda üretiminin hemen hemen tamamını yurtdışına ihraç etmekte olan Türk Maadin Şirketi, yaklaşık bir asırdır kesintisiz koruduğu üretici-ihracatçı kimliğini yılların tecrübesine, firma güvenilirliğine ve kaliteli cevher üretimine borçludur.

Halen 250'yi aşkın çalışanı ve 15-20 milyon dolarlık ihracat cirosuyla, özel sektör madenciliğinin en köklü krom cevheri üreticilerinden biri olan Türk Maadin Şirketi;  sürdürülebilir, çevreye duyarlı, yenilikçi madencilik anlayışıyla, tüm işletmelerinde AR-GE çalışmalarına hız vererek, mevcut rezervlerini geliştirmekte ve düşük tenörlü cevherlerin de ekonomiye kazandırılması amacıyla konsantre tesis yenileme yatırımını da tamamlayıp devreye almış bulunmaktadır.


   www.turkmaadin.com'u Ana Sayfam Yap            Sık Kullanılanlara Ekle             Sayfayı Yazdır              Konum Haritası          İnsan Kaynakları   
2009 @ Türk Maadin Sirketi A.S. All Right Reserved
Adres :Barbaros Bulvari Eser Apt.No : 78 /19 Balmumcu - Besiktas / Istanbul Tel : +(90) 212 347 57 00 Faks : +(90) 212 288 98 29 E-mail : info@turkmaadin.com
cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry